Loxone bemutatólakás kritériumok

Bemutatótermedben, a látogatóidnak azt a kényelmes életérzést kell megtapasztalniuk, amit a Loxone automatika kínál.

Ingyenes reklám

Bemutatólakásod a Loxone partnerkeresőbe fog felkerülni, így a potenciális vásárlók könnyebben megtalálhatnak téged.

Növeld az esélyeidet

Ha a potenciális vásárlók meglátják és megtapasztalják a Loxone automatika kényelmét és működését, akkor mindenképpen nőni fog a megbízásaid száma.

Exkluzív árkedvezmény

Az ötlet megvalósítását extra kedvezményekkel támogatjuk, amely az állandó partneri kedvezményen felül jár.

Javaslatok és elvárások a Loxone bemutatólakáshoz

Egy olyan 50-70 m2 közötti területet ajánlunk, ahol bemutatható az automatizált otthon működése különböző terekben és szobákban, mint például:

Nappali/Étkező | Konyha | Hálószoba | Fürdőszoba | WC

Továbbá azt tanácsoljuk, hogy az egyik szoba elsötétíthető legyen, annak érdekében, hogy bemutatható legyen az automatikus árnyékolás funkciója. Egy sötét szoba megadja azt a lehetőséget is, hogy hatásosan bemutathasd a világítási képek széles spektrumát a Loxone különböző világítástechnikai termékeit alkalmazva.

Mindemellett egy Loxone bemutatólakásánál követelmény:

  • Hogy egy olyan helyiség legyen, amelyben hatékonyan bemutatható a Loxone sajátossága. Ennek a helynek a nyitvatartási idejét nyilvánosságra kell hozni, vagy szükséges megadni az időpontfoglalásnak a lehetőségét, ezenfelül pedig biztosítani kell egy alkalmazottat, aki megszervezi a bemutatót vagy, akivel konzultálni lehet.

  • Hogy a Loxone termékek jellemzői legyenek a középpontban.

  • Hogy egy olyan helyiség legyen, ahol széles körben bemutathatóak a Loxone termékei életszerű körülmények között.

  • Hogy évente ellenőrizd és megbizonyosodj a funkciók és a termékek korszerűségéről.

Szabványok és jellemzők

Az alábbi szabványoknak és jellemzőknek kell teljesülni, ahhoz hogy hatásosan szemléltethesd, milyen lenne egy Loxone által automatizált épületben élni:

  • Hálószoba

A bemutatólakásnak otthonos hangulatot kell teremtenie a vendégek számára, mely egy többszobás multiroom audio rendszerrel, megfelelő világítási képekkel és kényelmes hőmérséklettel érhető el. A helyiségben arra is lehetőséget kell biztosítani, hogy váltogathass a különböző világítási képek között a Touch érintőmodul középére koppintva egyszer. A hálószobába telepített ágy melletti Touch Nightlight érintőmodulra háromszor koppintva aktiválódik az Éjszakai Üzemmód. Az Éjszakai Üzemmód bekapcsolása után tudod prezentálni a vevőknek, hogy ilyenkor mozgás esetén tompított világítás fog bekapcsolni. Erre, egy LED szalag telepítését tanácsoljuk az ágy alá.

Ébresztőóra

Mutasd meg a vevőknek, hogy egy Loxone automatizált otthonban milyen egyszerű beállítani az ébresztőórát- otthona akár arra is képes, hogy reggelente felkeltse a kedvenc zenéjével, miközben az árnyékolók beengedik a nap fényét.

  • Nappali/Étkező

A Loxone bemutatólakás fókuszpontja a nappali/étkező helyiség, ahol a vendég jól érezheti magát a multiroom audio rendszerrel és az őket körülvevő világítási képekkel- melyek automatikusan bekapcsolják magukat, amint valaki belép oda. A Loxone távirányító Air, a Touch kapcsoló, vagy a Touch surface segítségével bemutatható, hogy milyen könnyű akár egy gombnyomással/érintéssel átalakítani a szobát egy olyan kellemes környezetté, ahol olvasni lehet, bulizni vagy TV-t nézni. Ezeket az eszközöket használva a vevőidnek pofonegyszerűen végig kell tudnia pörgetni a különböző világítási képeken. Szintúgy szemléltetni való, hogy milyen egyszerű új világítási képeket létrehozni és elmenteni a Loxone alkalmazáson belül.

  • Fürdőszoba

Amikor a vevő belép a fürdőszobába a zenének és a világításnak automatikusan be kell kapcsolnia. Az Éjszakai Üzemmódot bemutatva, demonstrálni kell a vevőknek, hogy a lámpa olyankor tompított fényerőn üzemel, ezzel megelőzve a kellemetlen fényeket, abban az esetben, ha éjszaka felkelünk.

  • Konyha

A konyhán belül be kell bemutatnod a különböző fényforrások kombinációjával létrehozható világítási képek lehetőségét. A konyhába belépve, egy világos fénynek kell a konyhapultra rávilágítania. A Touch eszköz használatával, olyan pihentető megvilágítást lehet biztosítani, amelyben a legkomfortosabb étkezni.

  • Az érintőmodul

A Touch Surface egy fantasztikus eszköz, amellyel a lehetséges vásárlókat igazán le lehet nyűgözni. A rendszer kialakítása során javasoljuk a Loxone Touch Surface beépítését a konyhai vagy az étkezői asztalba. Ezt a modult a Loxone Kapcsolói Standardnek megfelelően kell programozni. Továbbá szükséges a vevők számára elmagyarázni, hogyan is lehet ezt aktiválni, hogyan lehet a világítást, az árnyékolást és az audiorendszert átállítani – még akkor is, ha nedves vagy koszos a keze.

  • Folyosó

Ebben a helységben ismertetni kell, hogy a Touch érintőmodulra koppintott három érintéssel a „Ház Elhagyása” funkció aktiválódik. Ilyenkor a riasztónak be kell kapcsolnia, a világításnak le kell kapcsolnia és az redőnyöknek „Automata Árnyékoló” üzemmódba kell átállnia.

  • Biztonság

Javasoljuk a különböző szituációk eljátszását, ezzel demonstrálva a többféle biztonsági funkciót.

A következő szituációt is érdemes bemutatni a közönségnek: az érintőeszköznél egy hosszú érintéssel aktiválhatod a pánik gombot, amitől a fények elkezdenek villogni, a redőnyök felemelkednek és egy sziréna lesz hallható az audiorendszeren keresztül.

  • Hozzáférés-szabályozás

A Loxone bemutatótermednek rendelkeznie kell egy NFC Code Touch kontroll panellel és egy NFC kulcstartóval. Így azt is bemutathatod az érdeklődőknek, hogy a riasztó deaktiválható úgy, hogy hozzáérinted az előbb említett kulcstartót, vagy mobil telefonodat az NFC Code Touch felületéhez. A vásárlók valószínűleg már megismerkedtek a kaputelefonnal, de azt is ismertetheted velük, hogyan játssza le a kapucsengő hangját a Loxone Audioserver, amikor vendég érkezik, vagy azt, hogy a Loxone App használatával ki tudod nyitni a bejárati ajtót.

  • Kapcsoló

Minden szobába ugyanazzal a kiosztással. Az intuitív használat érdekében a bemutatólakás minden érintőmodulját a Touch Standard-ra kell konfigurálni. Ez biztosítja a következetességet, amikor egy automatizált otthonban vagyunk és itt nincs szükség címkékre vagy emlékeztetőkre, hogy melyik kapcsoló melyik szobához tartozik. Percek alatt eltudod magyarázni a Touch érintőmodul működését, ami az összes helyiségmoduljára egyaránt vonatkozik.

Példa egy Loxone bemutató lakásra

A következő példán keresztül szeretnénk bemutatni, hogy miket tartalmaz egy ideális Loxone bemutatólakás. A szobákat és a méreteket úgy határoztuk meg, hogy a leghatékonyabban lehessen bemutatni egy Loxone lakást.

Nappali/Étkező 32 négyzetméter

Hálószoba 20 négyzetméter

WC 8 négyzetméter

Folyosó

Loxone eszközök:

A Loxone eszközlistád a Projekt Tervező eszköz segítségével hozható létre a Loxone Config-on keresztül. Az alábbi eszközlista az általunk megálmodott Loxone automatizált otthonunkhoz van, amiben egy hálószoba, egy konyha, étkező, fürdőszoba és egy folyosó van. A Loxone bemutató lakásban demonstrálni kell a világítási eszközök teljes választékát, ahogy a következő példában láthatod:

A Loxone bemutatólakás automatikus konfigurációja

A Loxone bemutatótermet a Loxone Config-on belüli Varázsló segítségével lehet beállítani. Ez biztosítja a lakáson belüli készülékek hibátlan működését. A Loxone bemutatólakás nem térhet el ettől a specifikációtól, és nem tartalmazhat olyan személyre szabott beállítást, ami rontja a Loxone eszközök harmonikus működését. Fontos kritérium, hogy a Loxone bemutatólakás egy kiegészítőként szolgálja a Loxone márkanevet, és ezért mindig a legfrissebb és legújabb verziójú Config-ot és alkalmazást használjuk.

Ötletek a Loxone Bemutatólakáshoz

Az itt bemutatott szobáknak, Loxone bemutatólakásként, a lehető legéletszerűbben kell működniük. Számos létező Loxone bemutatólakás inspirációként szolgálhat.